Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 30 dni
Wysyłka od: 20.00 PLN
Producent: Korbowo Sp. z o.o.

S.I.D. (small industrial drone) jest pierwszą na świecie redundantną platformą typu multirotor zdolną do 50 minut czasu lotu w rozmiarze typowym mniejszym niż 650mm. Oznacza to, iż nie wymaga ona czasochłonnego rozkładania na miejscu wykonywania swoich zadań i może być gotowa do lotu w przeciągu zaledwie sekund od dotarcia na miejsce. By jeszcze bardziej skrócić czas konieczny do rozpoczęcia działań platforma została wyposażona w magnetyczną szynę montażową pakietu zasilającego, dzięki której uruchomienie UAV to kwestia jedynie wsunięcia zasilania.

 

Wszystkie payloady przenoszone przez S.I.D. są szybkowymienne, dzięki czemu zmiana ładunku użytecznego zajmuje jedynie chwilę,co znacząco ułatwia wykonywanie skomplikowanych zadań wymagających wielu różnych typów kamer. Dostępne payloady składają się z kamer termowizyjnych (w tym o niedostępnej dla konkurencyjnych platform rozdzielczości 1226x1010px), kamer fotogrametrycznych z wymienną optyką Sony E, kamer NDVI, sensora smogu oraz wielu innych propozycji, które będą w przyszłości wzbogacane o dalsze pozycje, które poszerzą już imponujący wachlarz rozwiązań przenoszonych przez S.I.D.

 

Dbając o wygodę użytkownika wszystkie ładunki użyteczne przeznaczone do nagrywania wideo/fotografii i fotogrametrii mają zaimplementowane sterowanie wieloma funkcjami (takimi jak np. ISO, shutter, AF) z poziomu softwarowych przycisków nadajnika radiowego.

 

By sprostać wyzwaniom precyzyjnych prac inspekcyjnych maszyna posiada funkcjonalność dual operator w innowacyjnej formie nie wymagającej drugiego nadajnika radiowego, dzięki czemu konieczne przestaje być zabranie ze sobą dodatkowego sprzętu niezależnie od tego, czy za sterami UAV ma stać jeden czy dwóch pilotów. 

 

UAV S.I.D. jest wyposażone w odbiornik GNSS RTK*, który pozwala na precyzyjne wykonywanie przelotu z maksymalną dewiacją do 6.5 cm w stosunku do zaplanowanej trasy a oprócz wielu niezwykle rozbudowanych funkcji automatycznych posiada także funkcję pół automatycznego sterowania tap and fly, dzięki czemu pilotaż nie będzie wyzwaniem nawet dla amatora.

 

W stosunku do obecnych na rynku UAV dbałość o bezpieczeństwo użytkownika nie ograniczyła się jedynie do zwielokrotnienia zespołu napędowego, które umożliwia kontynuację lotu w razie awarii do 4 silników, 4 śmigieł, 4 ESC ale także w przypadku awarii IMU. UAV posiada też możliwość automatycznego powrotu do jednego z do 5 zaplanowanych przed lotem miejsc w ramach funkcjonalności RTL/RTH (jako alternatywę dla domyślnego powrotu do miejsca startu), a także potrafi automatycznie wrócić do użytkownika nawet nie mając połączenia z satelitami GNSS**. Kolejną funkcjonalnością podnoszącą bezpieczeństwo użytkowania drona jest zaimplementowanie systemu globalnej kalibracji magnetycznej (znacząco zmniejszającej ilość kalibracji, które musi wykonać użytkownik), a także możliwość określenia kierunku lotu w oparciu o dane zebrane przez odbiornik GNSS, dzięki czemu S.I.D. może bezpiecznie kontynuować lot nawet w przypadku rozkalibrowania kompasu. UAV posiada także tryb lotu altiutude hold umożliwiający jego użytkowanie w przypadku burz magnetycznych lub środowiskach GNSS denied. Łącząc te funkcjonalności z doskonałym linkiem radiowym zapewniającym do 12 km zasięgu oraz bardzo dobrymi charakterystykami lotnymi umożliwiającymi loty w porywach wiatru do 15m/s S.I.D. staje się synonimem drona bezpiecznego w użytkowaniu.

*wymaga zakupu lub posiadania stacji bazowej Here+ RTK

** wymaga przeprowadzenia odpowiedniej procedury przed startowej